18 Lipiec 2014
Muzyczne talenty z Gminy Poraj w Koszęcinie
Już po raz dwunasty, 27 maja, w Pawilonie im. Elwiry Kamińskiej w Koszęcinie spotkali się na wspólnej scenie utalentowani uczniowie i nauczyciele. W tym roku po raz pierwszy na XII Integracyjnej Scenie Prezentacji wystąpili również utalentowani seniorzy.
Fot. arch. GOK w Poraju
Serca koszęcińskiej publiczności podbiły zespoły z Gminy Poraj, w tym przyjęta niezwykle ciepło "Szalona Piątlka Plus"
To było wyjątkowe wydarzenie artystyczne. Na jednej scenie spotkało się 350 wykonawców, którzy zaprezentowali różnorodne formy sceniczne. Swoim talentem podzieliły się z publicznością zespoły teatralne, taneczne, wokalne, instrumentalno - wokalne, chóry, duety oraz soliści. W tej ogromnej ilości artystów w różnym wieku nie mogło zabraknąć przedstawicieli Gminy Poraj, którzy swoje umiejętności zdobywają w Gminnym Ośrodku Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju. Swoje talenty zaprezentowały: Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „Poraj”, cheerleaderki „Magic Pompons” i zespół „Szalona Piątka Plus”. W Koszęcinie zaśpiewały również dziewczynki z „Crazy Friends” z Żarek Letniska oraz solistka Lilu Policińska. „Wszyscy nasi artyści zaprezentowali bardzo wysoki poziom artystyczny i wspaniale reprezentowali Gminę Poraj na scenie. Byłam z nich bardzo dumna. To był udany wyjazd, zwłaszcza – jak myślę – dla członków Dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca „Poraj”, którzy mieli okazje odwiedzić siedzibę Zespołu Śląsk”- mówi dyrektor GOK Magdalena Ryziuk-Wilk. W tym roku gościem specjalnym Sceny Prezentacji była piosenkarka Krystyna Maciejewska - Gniatkowska, żona wybitnego artysty Janusza Gniatkowskiego. Pani Krystyna zaśpiewała bardzo osobisty utwór „Januszowi Gniatkowskiemu – żona”. Jak mówi pomysłodawczyni i koordynatorka imprezy Elżbieta Jatulewicz - główny specjalista ds. kontaktów oświatowych w Zespole „Śląsk”: „Podstawowym walorem Sceny Prezentacji jest aspekt dydaktyczny. Uczniowie wraz z nauczycielami i swoimi kolegami, przygotowując różne formy sceniczne, uczą się tańca, śpiewu, pięknej wymowy, poznają nowe utwory literackie. Integrują się ze swoimi nauczycielami, występując z nimi na jednej scenie - przeżywając podobne emocje. Wspólnie ze swoimi mistrzami biorą też odpowiedzialność za efekt finalny, w postaci prezentacji scenicznych”.
Poprzednie wiadomości
18 Lipiec 2014
Na stryszku babuni
W Szkole Podstawowej w Żarkach Letnisku odbył się coroczny Festyn. Tym razem imprezie towarzyszyła giełda staroci, dzięki której udało się zasilić nieco szkolną kasę.
czytaj dalej ...
15 Lipiec 2014
Minister sportu odznaczył wójta Łukasza Stacherę
Minister sportu i turystyki Andrzej Biernat przyznał wójtowi gminy Poraj Łukaszowi Stacherze odznakę „Za zasługi dla sportu”. To znaczące wyróżnienie przyznane zostało za dostrzeganie znaczenia sportu i kultury fizycznej, wspieranie jego rozwoju, stwarzanie warunków i możliwości dzieciom i młodzieży do rozwijania zainteresowań sportowych, poprzez atrakcyjną ofertę sportową.
czytaj dalej ...
15 Lipiec 2014
Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Gminie Poraj
Zakup blisko 270 zestawów komputerowych z dostępem do Internetu, dla osób najuboższych i niepełnosprawnych, wraz z pakietem niezbędnych szkoleń w ich obsłudze oraz budowę infrastruktury przesyłowej – to wszystko przewiduje realizowany przez Urząd Gminy projekt „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Gminie Poraj”. Sprzęt trafi do gospodarstw domowych, a także instytucji, gdzie będzie można za darmo skorzystać z Internetu. Wkrótce rozpocznie się nabór osób do programu.
czytaj dalej ...