Content of popup

Zaproszenie do Gminy Poraj


Szanowni Państwo,

Z wielką przyjemnością chciałbym zaprosić Państwa do najpiękniejszego zakątka województwa  śląskiego – Gminy Poraj. Gmina Poraj leży w północnej części województwa śląskiego, w powiecie myszkowskim. Składa się z ośmiu sołectw: Poraj, Żarki Letnisko, Jastrząb, Choroń, Masłońskie, Kuźnica, Dębowiec i Gęzyn.

Atrakcyjność i niepowtarzalność Gminy Poraj to jej walory geograficzne i przyrodnicze. Przecinająca teren gminy, z południa na północ, Dolina Górnej Warty wraz z Zalewem Porajskim tworzą specyficzny mikroklimat, uzupełniany przez duże kompleksy leśne. Swój raj na ziemi odnajdzie tu każdy amator sportów wodnych, wędkarstwa, grzybobrania oraz turystyki pieszej i rowerowej. Dodatkowym atutem gminy jest dogodny układ komunikacyjny, zapewniający sprawny i komfortowy dojazd mieszkańcom Aglomeracji Śląskiej, Zagłębia i Częstochowy. Nieustannie wzbogacana jest baza turystyczna oraz oferta sportowo – rekreacyjna, agroturystyczna Władzie Gminy inwestują w rozwój infrastruktury – drogowej, sportowej i kulturalnej, popierając działalność gospodarczą przedsiębiorstw, co znajduje odzwierciedlenie w prężnie rozwijających się małych i średnich firmach, dobrze przystosowanych do konkurencji na rynku krajowym i europejskim.

Gorąco zachęcam do odwiedzenia Gminy Poraj – miejsca wpisanego w pejzaż jurajski, zachęcającego turystów bogatym krajobrazem i gościnnością mieszkańców, a inwestorów dobrymi warunkami inwestycyjnymi i przychylnością władz samorządowych.

Do zobaczenia w Gminie Poraj

 

Wójt Gminy Poraj

Łukasz Stachera

42-360 Poraj, ul. Jasna 21

tel. + 48 (34) 314 52 51

stachera@ugporaj.pl

www.ugporaj.pl

 

cofnij na górę