Content of popup

Archiwum aktualności

01 Czerwiec 2015

Malowali martwą naturę

Zakończył się gminny konkurs plastyczny „Martwa natura – kredka rysowane”. Organizatorami konkursu byli Szkoła Podstawowa im. Pokoju w Żarkach Letnisku i Referat Komunikacji Społecznej UG, pod patronatem Wójta Gminy Poraj Łukasza Stachery. We wtorek 26 maja nagrodzono najlepsze prace.

czytaj dalej ...

29 Maj 2015

Nasi siatkarze zawalczą o awans

Wójt Gminy Poraj Łukasz Stachera, Śląski Związek Piłki Nożnej, LKS Polonia Poraj zapraszają na Finałowy Turniej Piłki Siatkowej Mężczyzn o awans do III Ligi Śląskiej. Mecze odbędą się w hali Gimnazjum w Poraju, przy ul. Górniczej, w sobotę 30 maja, od godz. 12.00.

czytaj dalej ...

27 Maj 2015

Wybory do Izby Rolniczej

Wybory do Rady Powiatowej Śląskiej Izby Rolniczej odbędą się 31 maja 2015 r. (niedziela), w godzinach od 8.00 do 18.00. Lokal wyborczy na terenie Gminy Poraj znajduje się w Sali Sesyjnej Urzędu Gminy.

czytaj dalej ...

26 Maj 2015

Emeryci z Choronia i Dębowca śladami Ojca Mateusza

Grupa emerytów zrzeszonych w kole Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Choroniu, 20 maja odwiedziła Sandomierz. Seniorzy mieli możliwość w towarzystwie przewodnika zwiedzić miasto, zapoznając się z jego bogatą historią oraz miejscami związanym z serialem telewizyjnym „Ojciec Mateusz”.

czytaj dalej ...

26 Maj 2015

Majówka w Choroniu

Konkurs wiedzy dla rodziców i dzieci o własnej rodzinie, występy artystyczne i liczne atrakcje złożyły się na Majówkę w Choroniu, która odbyła się w sobotę 16 maja. GALERIA.

czytaj dalej ...

25 Maj 2015

W gminie Poraj zwyciężył Bronisław Komorowski

W II turze niedzielnych wyborów prezydenckich w gminie Poraj zwyciężył Prezydent RP Bronisław Komorowski. Wygrał w każdym z sołectw gminy. Wg wstępnych wyników wyborów nowym prezydentem RP został wybrany Andrzej Duda. Frekwencja w gminie Poraj wyniosła 53,02%.

czytaj dalej ...

23 Maj 2015

II tura wyborów. W niedzielę wybieramy Prezydenta RP

W najbliższą niedzielę 24 maja odbędą Wybory Prezydenckie. W Gminie Poraj mieszkańcy będą głosować w 7 lokalach wyborczych. Prezentujemy informację na temat lokali wyborczych i obwodach głosowania. Głosować będziemy mogli w godzinach 7.00 – 21.00.

czytaj dalej ...

21 Maj 2015

40-lecie posługi kapłańskiej ks. prałata Mariana Dudy

W minioną niedzielę 17 maja, w kościele parafialnym pw. Św. Jana Chrzciciela w Choroniu odbyły się uroczystości związane z 40-leciem posługi kapłańskiej ks. prałata prof. Mariana Dudy, rektora Wyższego Instytutu Teologii Katolickiej w Częstochowie.

czytaj dalej ...

19 Maj 2015

„Leśne Skrzaty” zainteresowane turystyką

Centrum Informacji Turystycznej w Poraju odwiedziły dzieci z Przedszkola "Leśne Skrzaty". Mali podróżnicy oglądali wystawę "Szlak Orlich Gniazd w Barwach Jurajskich Nocy".

czytaj dalej ...

15 Maj 2015

Złoty jubileusz Szkoły w Jastrzębiu

Jubileusz 50-lecia szkoły to okazja do podsumowań, refleksji, przypomnienia niektórych wydarzeń z przeszłości, a przede wszystkim próba ocalenia od zapomnienia ludzi związanych przez wiele lat ze Szkołą Podstawową w Jastrzębiu. W minioną sobotę, 9 maja palcówka obchodziła swój Złoty Jubileusz. GALERIA.

czytaj dalej ...

-1- 2 3 4 5 starsze wiadomości >

cofnij na górę