Content of popup

Majówka w Choroniu

26 Maj 2015

Majówka w Choroniu
Konkurs wiedzy dla rodziców i dzieci o własnej rodzinie, występy artystyczne i liczne atrakcje złożyły się na Majówkę w Choroniu, która odbyła się w sobotę 16  maja.
Fot. Paweł Krzyczmonik
W sobotę 16 maja przy Szkole Podstawowej w Choroniu odbyła się Majówka
Majówka w Choroniu stała się okazją do święta w sołectwach Choroń i Dębowiec. Walory sportowe otwartego w ubiegłym roku boiska wielofunkcyjnego wypróbowali strażacy z jednostek OSP, którzy zmierzyli się w Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Poraj, wygranej przez ochotników z Żarek Letniska. Wręczone zostały puchary, a z rąk dyrektor szkoły Doroty Mizery podziękowań dla osób zaangażowanych w pomoc szkole, wśród których byli: wójt Łukasz Stachera, radny Andrzej Pawłowski i sołtys Edward Mizera. Pogoda tego dnia sprzyjała organizatorom i uczestnikom. Wśród gości, oprócz wspomnianych uhonorowanych osób, znaleźli się ks. Jan Lisiecki, sołtys Dębowca Anna Ociepka, rodzice, dziadkowie. Jak zwykle najwięcej emocji wśród widowni wzbudzili najmłodsi wykonawcy, prezentujący się w bardzo szerokim repertuarze taneczno – wokalnym. Wystąpiły wszystkie klasy ze szkoły łącznie z grupa oddziału przedszkolnego. Nie zabrakło występów pań z KGW „Choronianki”, Orkiestry Dętej z Choronia. Gwiazda wieczoru był zespół „Szalona Piątka Plus”, który spotkał się z prawdziwym aplauzem publiczności. Na scenie zaprezentował się również Zespół Wokalno – Instrumentalny „Kazik Band” z Gimnazjum w Poraju pod kierunkiem Rafała Polegaja. Pokaz kunsztu strażackiego zaprezentowali strażacy z chorońskiej jednostki OSP. Wieczorem wszyscy bawili się wyśmienicie przy polskiej i zagranicznej muzyce tanecznej przez DJ KOZI – Andrzeja Kozłowskiego, konferansjera sobotniej imprezy. Nie zabrakło także atrakcji gastronomicznych, dmuchańców dla dzieci i loterii fantowej. Organizatorami Majówki była społeczność Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej, Urząd Gminy Poraj i Gminny Ośrodek Kultury im.J.Gniatkowskiego.
Zdjęcia z Majówki:
Foto: Paweł Krzyczmonik, Andrzej Kozłowski

< nowsza wiadomość   |   starsza wiadomość >

Poprzednie wiadomości

25 Maj 2015

W gminie Poraj zwyciężył Bronisław Komorowski

W II turze niedzielnych wyborów prezydenckich w gminie Poraj zwyciężył Prezydent RP Bronisław Komorowski. Wygrał w każdym z sołectw gminy. Wg wstępnych wyników wyborów nowym prezydentem RP został wybrany Andrzej Duda. Frekwencja w gminie Poraj wyniosła 53,02%.

czytaj dalej ...

23 Maj 2015

II tura wyborów. W niedzielę wybieramy Prezydenta RP

W najbliższą niedzielę 24 maja odbędą Wybory Prezydenckie. W Gminie Poraj mieszkańcy będą głosować w 7 lokalach wyborczych. Prezentujemy informację na temat lokali wyborczych i obwodach głosowania. Głosować będziemy mogli w godzinach 7.00 – 21.00.

czytaj dalej ...

21 Maj 2015

40-lecie posługi kapłańskiej ks. prałata Mariana Dudy

W minioną niedzielę 17 maja, w kościele parafialnym pw. Św. Jana Chrzciciela w Choroniu odbyły się uroczystości związane z 40-leciem posługi kapłańskiej ks. prałata prof. Mariana Dudy, rektora Wyższego Instytutu Teologii Katolickiej w Częstochowie.

czytaj dalej ...

cofnij na górę