Content of popup

Emeryci z Choronia i Dębowca śladami Ojca Mateusza

26 Maj 2015

Emeryci z Choronia i Dębowca śladami Ojca Mateusza
Grupa emerytów zrzeszonych w kole Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Choroniu, 20 maja odwiedziła Sandomierz. Seniorzy mieli możliwość w towarzystwie przewodnika zwiedzić miasto, zapoznając się z jego bogatą historią oraz miejscami związanym z serialem telewizyjnym „Ojciec Mateusz”.
Fot. Andrzej Kozłowski
Seniorzy z Choronia i Dębowca wybrali się do Sandomierza, śladami Ojca Mateusza 
Wycieczce emerytów z Choronia i Dębowca przyświecało hasło „Śladami Ojca Mateusza”, dlatego ważnym punktem wyprawy było zwiedzanie miejsc, gdzie toczy się akcja tego popularnego serialu telewizyjnego. Ziemia sandomierska przywitała seniorów piękną słoneczną pogodą, sprzyjającą zwiedzaniu i poznawaniu historii tego pięknego regionu naszego kraju. Emeryci odwiedzili m.in. Podziemną Trasę Turystyczną, czyli system XIV i XV - wiecznych piwnic, Bramę Opatowską, z której roztacza się niezapomniana panorama miasta, Bazylikę Katedralną. Niezapomnianych wrażeń dostarczył również rejs statkiem po Wiśle. Przy sprzyjającej pogodzie, miło spędzono czas na sandomierskim rynku. W wyjeździe z seniorami uczestniczyli wójt Łukasz Stachera, radny Andrzej Pawłowski i kierownik Referatu Komunikacji Społecznej Andrzej Kozłowski„Dziękuję panu wójtowi Łukaszowi Stacherze za finansowe wsparcie. Nasi emeryci mieli możliwość zwiedzenia pięknych zakątków Ziemi Sandomierskiej, poznać miejsca związane z serialowym Ojcem Mateuszem i przeżyć niezapomniane chwile”. – mówi przewodnicząca koła Barbara Skóra. Nic dziwnego, gdyż pogoda sprzyjała zwiedzaniu, piękne słońce i entuzjazm wszystkich wycieczkowiczów sprzyjał miłej i pełnej ciekawości atmosferze wyjazdu. Na twarzy każdego uczestnika malował się uśmiech.

< nowsza wiadomość   |   starsza wiadomość >

Poprzednie wiadomości

26 Maj 2015

Majówka w Choroniu

Konkurs wiedzy dla rodziców i dzieci o własnej rodzinie, występy artystyczne i liczne atrakcje złożyły się na Majówkę w Choroniu, która odbyła się w sobotę 16 maja. GALERIA.

czytaj dalej ...

25 Maj 2015

W gminie Poraj zwyciężył Bronisław Komorowski

W II turze niedzielnych wyborów prezydenckich w gminie Poraj zwyciężył Prezydent RP Bronisław Komorowski. Wygrał w każdym z sołectw gminy. Wg wstępnych wyników wyborów nowym prezydentem RP został wybrany Andrzej Duda. Frekwencja w gminie Poraj wyniosła 53,02%.

czytaj dalej ...

23 Maj 2015

II tura wyborów. W niedzielę wybieramy Prezydenta RP

W najbliższą niedzielę 24 maja odbędą Wybory Prezydenckie. W Gminie Poraj mieszkańcy będą głosować w 7 lokalach wyborczych. Prezentujemy informację na temat lokali wyborczych i obwodach głosowania. Głosować będziemy mogli w godzinach 7.00 – 21.00.

czytaj dalej ...

cofnij na górę