Content of popup

Wybory do Izby Rolniczej

27 Maj 2015

Wybory do Izby Rolniczej
Wybory do Rady Powiatowej Śląskiej Izby Rolniczej odbędą się 31 maja 2015 r. (niedziela), w godzinach od 8.00 do 18.00. Lokal wyborczy na terenie Gminy Poraj znajduje się w Sali Sesyjnej Urzędu Gminy.
Członkiem izby rolniczej, z mocy prawa, jest każda osoba będąca płatnikiem podatku rolnego. Przysługuje im prawo kandydowania i głosowania w wyborach do Rad Powiatowych Śląskiej Izby Rolniczej. Kandydować można tylko w jednym okręgu wyborczym. Jeżeli rolnik posiada grunty w kilku gminach i w każdej opłaca podatek rolny, kandydować może tylko w jednej wybranej gminie. Osoby, które nie są rolnikami – kandydować nie mogą. Nie mogą również brać udziału w głosowaniu i składać podpisów na liście osób popierających kandydata.
Kandydatem w okręgu nr 145 w Gminie Poraj jest Grzegorz Rudawski, zamieszkały w Jastrzębiu, 49 lat, wykształcenie średnie.
Szczegółowe informacje dostępne na stronie Śląskiej Izby Rolniczej http://www.sir-katowice.pl

< nowsza wiadomość   |   starsza wiadomość >

Poprzednie wiadomości

26 Maj 2015

Emeryci z Choronia i Dębowca śladami Ojca Mateusza

Grupa emerytów zrzeszonych w kole Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Choroniu, 20 maja odwiedziła Sandomierz. Seniorzy mieli możliwość w towarzystwie przewodnika zwiedzić miasto, zapoznając się z jego bogatą historią oraz miejscami związanym z serialem telewizyjnym „Ojciec Mateusz”.

czytaj dalej ...

26 Maj 2015

Majówka w Choroniu

Konkurs wiedzy dla rodziców i dzieci o własnej rodzinie, występy artystyczne i liczne atrakcje złożyły się na Majówkę w Choroniu, która odbyła się w sobotę 16 maja. GALERIA.

czytaj dalej ...

25 Maj 2015

W gminie Poraj zwyciężył Bronisław Komorowski

W II turze niedzielnych wyborów prezydenckich w gminie Poraj zwyciężył Prezydent RP Bronisław Komorowski. Wygrał w każdym z sołectw gminy. Wg wstępnych wyników wyborów nowym prezydentem RP został wybrany Andrzej Duda. Frekwencja w gminie Poraj wyniosła 53,02%.

czytaj dalej ...

cofnij na górę